Доброго дня! З 2006 р

Доброго дня! З 2006 р. лікую полікистоз правого яйника, у лівому іноді знаходили дрібні вкраплення, але лікарі казали, що це не страшно, а проблемним є правий. Цикл 35 днів, зазвичай без особливих порушень. Але цього року в лютому була затримка 18 днів, тоді я все списала на стрес і недосипання. Почала приймати приписані за місяць до того препарати від полікистозу, гомеопатичні, приймала 2 міс. В червні - знову затримка, цього разу із кровотечею. Я тоді була в Німеччині, звернулася в лікарню. Діагнос - персистуючий фолікул правому яйнику. Але ніякого полікистозу! приймала гомеопатичний препарат. З того часу вимірюю базальну температуру. Графік на циклі лівого яйника - ніби нормальний, щодо правого - то ніяк не могла повноцінно виміряти, бо постійно або захворію і пролежу з високою температурою 2 тижні, або поїздки різні. Нарешті почала складати графік правого. На першій половині циклу температура постійно скаче від 36.2 до 36.5. Це мене занепокоїло, на 11-й день циклу пішла на УЗД. Мені сказали: 1. Матка замалих розмірів: 42:31:42 Що це означає і чим може загрожувати? Мені колись казав один лікар про розміри матки, але він не говорив, що це якась проблема. У скількох лікарів була - ніхто не звертав більше на це увагу. Ще таке, на УЗД 2007 р. зроблено в ІІ фазі циклу матка 63:27:39. Такі зміни нормальні? І взагалі, про що це може свідчити. 2. Знову знайшли полікистоз у правому яйнику. Але я не розумію, якщо це цикл правого яйника, то може це просто утворення фолікулів? Чим відрізняється полікистоз? 3. Лівий яйник значно збільшений, \"аномальної будови\" 48:28, розташований біля ребра матки. Подібний розмір яйника мені фіксували у 2007 р., але лікар тоді не говорив про це нічого. Про що може свідчити збільшення яйника? До лікаря я обов\"язково сходжу, але ж вони зазвичай нічого не пояснюють, просто виписують препарати :( Дуже дякую за відповідь.

Ответы врачей 2

Новосад Анна Викторовна
акушер-гинеколог
Адрес: г. Киев, Украина, Универсальная клиника 'Обериг'
Телефон: (044) 390-03-03; 050 928 78 06
тоді у вас дійсно працював правий яєчник у цьому циклі, рекомендую вам прослідкувати за ним - зробіть узд на 15 та 22-й д.м.ц.
Новосад Анна Викторовна
акушер-гинеколог
Адрес: г. Киев, Украина, Универсальная клиника 'Обериг'
Телефон: (044) 390-03-03; 050 928 78 06
Розміри матки у вас відповідають нормі ( у 2007 розі - розміри були збільшені, але можливо тоді узд було проведено напередодні місячних - тоді це міг бути варінт норми). Розміри яєчника теж збільшені, на 11-й день циклу повинен бути домінуючий фолікул в якомусь яєчнику - у вас він відсутній. Вам потрібна консультація гінеколога-ендокринолога.