Руслана | 2017-05-11 09:54:58

Поликистоз

Доброго дня!!!!Мені 26 років поставили диагноз поликистоз....Дуже хочу завагітніти...Лікарка назначила стимуляцию клостилбегитом...перший цикл клостилбегит 50мг,другий цикл 100мг +фемостон 2/10,третий теж 100мг +фемостон,ниякоі реакції нема(яєчники не видповидають) сказала чекати слидуючий и вже приймати 150мг клостилбегита+фемостон....Якщо не буде овуляціі то вже нічого зробити не зможемо тому пропонує штучне запліднення(каже що це єдиний вихид)....Пішла ще до одного лікаря той назначив клостил+метформин....Незнаю що робити,на штучне запліднення нехочу йти...Допоможіть будь ласка....

Ответы врачей 1

Костяева Анна Анатольевна
акушер-гинеколог
Доброго дня! Метформін підвищить ефективність клостільбегіта тільки, якщо у Вас є інсулінорезистентність. При неефективності клостільбегіта для стимуляції овуляції при поликистозе можуть застосовуватися прямі індуктори овуляції (гонадотропіни - вони ж використовуються і при ЕКЗ, тільки в інших дозах) і хірургічна стимуляція овуляції (лапароскопічна). Індивідуально вирішуйте з лікарем, враховуючи вашу вагу, показники гормонів, стан яєчників по узд, супутню патологію та ін.