Михайло | 2018-05-21 19:33:21

Пошкодження медіального меніска

Доброго дня,Вік 34р.стать чоловіча. З дитинства іноді боліли трохи коліна. Років з 25-и болі посилилися. Десь у 30-ь 2рази на рік біль була така, що важко було ставати на ногу протягом тижня. На рентген знімках травматологи нічого не бачать. Тепер пішов на МРТ. Висновки МРТ: "Лівий колінний суглоб: пошкодження (розрив) заднього рогу медіального меніска (ІІІА ст.по Stoller). Синовіїт колінного суглобу ." Правий "МР-картина пошкодження заднього рогу медіального меніска правого колінного суглобу по типу розриву (ІІІ-ІV ст.). Застаріле пошкодження передньої хрестоподібної звязки по типу часткового розриву. Синовіїт правого колінного суглобу". Пробачте за багато букв- не знаю, що важливе. Іду записуватися на прийом до травматолога, але там черга на тиждень :). Що скажете про можливе лікування? Дякую.

Ответы врачей 2

Гужевский Игорь Витальевич
травматолог / ортопед
Адрес: г. Киев, Украина, ул. Воровского, 27, Институт травматологии и ортопедии АМН Украины
Телефон: 288 01 25; 067 408 21 27
Показане хірургічне лікування. Конт тел 067 408 21 27.
Котюк Виктор Владимирович
травматолог / ортопед
Адрес: ДУ «Інститут травматології та ортопедії НАМН України», відділення спортивної та балетної травми, лікар ортопед-травматолог, Медичний центр 'Добробут'
Телефон: 068-321-42-87, 044-449-35-64
Якщо в Києві, можете потрапити раніше - телефонуйте. "Застаріле пошкодження передньої хрестоподібної звязки по типу часткового розриву" - тільки якщо була травма. без травми ця зв'язка не рветься Ушкодження менісків можуть вимагати мініінвазивної операції, якщо при огляді біль буде саме в зоні цих менісків + інші відповідні симптоми + заключення МРТ підтвердиться при розгляді власне самих знімків МРТ. Якщо біль іншої локалізації, то причина, можливо, не в цьому. В чому - треба розбиратись. На жаль, не завжди вдається знайти. І це лікар також має визнавати, а не ставити діагнози, яких немає. Але перед усим потрібно добре обстежитись - МРТ (ви вже зробили), можливо ревмопроби та інші аналізи, можливо аналіз крові на сечову кислоту для виключення подагри.... Заключення МРТ не є діагнозом і часто не підтверджуються при огляді. Тому огляд - це головне в діагностиці.